В Україні вибухнула війна

Світлана Семен
Інтерв'ю доктора філософських наук, академіка О.М.Малюти
Газета "За Вільну Україну", 3 лютого 2004 року.

Вже є жертви — вони величезни Згадайте, нас до незалежності було 52 мільйони. Залишилося? Таких втрат ми ще не зазнавали.

В Україні йде етнічна війна,— стверджує Олександр Миколайович Малюта, профессор Національного університету «Львівська політехніка», доктор філософських наук, академік, автор теоретичного обгрунтування методу інваріантного моделювання складних систем. — Мета її — нав'язати нам невластивий cnociб життя. Як це? Скажімо, живе рибка у нашій Полтві і знає, що є річки чистіші. Ось тут дядько-чаклун й запитує: «Хочеш жити в золотому палаці? Мені від тебе нічого не треба — тільки живи». А палац збудовано на березі i переселившись до нього рибка живе три хвилини.

Чи чули ви про програму «Золотий мільярд». Це її так у побуті називають і про неї вперше згадав Путін під час інавгурації. Він розвідник i тому знайомий з програмою. Зрештою, це не таємниця i за нього вже не вбивають. Ідея приблизно така — на планеті надто багато людей, земля всіх не прогодує, а тому достатньо одного мільярда.

— Що з іншими?

— Їх треба «забрати». План передбачає у Білорусі з 10 мільйонів залишити два. Колись Тетчер зауважила, що в Росії більше як 27 мільйонів людей не треба. А у нас до 2015 року має залишитися не більше як 10 мільйонів.

— Як здійснюється цей диявольський план?

— Скажімо, на Чорнобильській АЕС закрили блок і ось взимку вже смертність укpaїнців зростає. Я був на Запорізькій атомній — вона краща в Європі, туди французи вчитися приїзджають, і, зауважте, у тій же Франції чи в Японії закривати електростанції не вимагають, хоча вони стоять на вулканах. В Англії вони гірші від наших.

— Але там вони не вибухали.

— Це ще питания, як ЧАЕС вибухнула. Зрештою, звичайні шахти також дуже небезпечні. У вугіллі є радіація, а коли його спалювати, то її концентрація зростає. Спалені шлаки розвіває вітер i причина багатьох смертельных хвороб саме у цьому. У нас сьогодні середня тривалість життя 54 роки замість 73 європейских. У нас було стільки ж, а тепер подумайте, що таке вкоротити собі віку на 20 років? Аби країна підтримувала населения на 100-відсотковому рівні, треба на одного померлого 2,5 дитини. У нас навпаки — 2,5 мертвих на новонародженого. Тобто ми вимирасмо, а нам кажуть, що в нас ріст в економіці. Тоді це вбивча економіка!

Як вона у нас може розвиватися, коли ми знищили всі науковоємкі технологічні виробництва. Ви знаете, що у нас пілотів вчать літати не на реактивних, а на гвинтових літаках або зовсім не пускають у небо? У Львові «лежать» надточні підприємства, і одне з них робило телеметрію — мізки ракетам. За львівські телевізори колись у Німеччині давали «Волгу».

— Ви знаєте як порятуватися?

— Є проблеми, які не можно обходити. Згадайте Робінзона Крузо: що він насамперед зробив, потрапивши на безлюдной острів? Спорудив собі житло. і нам потрібен свій дім. Хоч i pecypciв мало, i часу небагато — ми не можемо його будувати недбало. Ми не ворони, які кладуть гілочки на гілочки, аби потім гніздо розсипалося. Саме проти таких ворон існус програма, яка має тиху зброю для безшумних воен i з ї допомогою слід позбутися гірших. Це як в шахмтах, коли за коня віддають три пішаки. До речі, що казав Бжезінський, коли приїзджав у Львів? Що нас нема на шаховій геополітичній дошці. Це означав, що ми навіть не пішаки.

Мене таке твердження образило, а Бжезінського назвали почесним громадянином міста, повісили на шию медаль. Коли б мене хтось назвав покойником, я б його не вітав.

Львівщина знаходиться у центрі Європи, а тому дурнуватим є гасло — йти в Європу. Ми перебуваємо на перетині багатьох шляхів, i наша територія повинна бути рухливою. Перешкоджати рухові, коли циркулює кров, означає створити тромб. Такий стан небезпечний для геополіличного загальнолюдського організму i для нас. Мені доводилося читати архівний лист, написаний нашими земляками-священниками, професурою, депутатами сейму, які зверталися до такої ж еліти переможеної Європи, мовляв, ми такі, як ви, чому ви нас знищуєте? А рішення було прийняте про нищення нашої території, про створення перших концтаборів.

Знаєте Рогатку у Львові.— район у кінці вулиці Богдана Хмельницького. За Польщі місто було огороджене i місцеве населення сюди не пропускали. Hi, я не хочу сказати, що поляки — людиноненависники, але вони заставляли українців, які ступали на тротуар, знімати черевики. Що це? Це бажання вовка з'їсти ягня i не тому, що воно щось накоїло, а тому, що сіроманцю треба їсти i така його природа. Таким є його судження.

Так ось, я вже казав про спорудження свого дому. Дому, а не воронячого гнізда. Для цього треба бути трохи будівничим. І навіть не трохи, а добрим будівничим. У нас вci без винятку політики — кандидати в президенти. У кожного з них своя вузька правда, яка не дозволяє їм домовитися. Державна політика — справа надзвичайно важлива. Щоб не ображати cвoїx, наведу приклад з Лехом Валенсою. Його, електрика, посадили в президентське крісло і чи зміг він дати собі раду з польською аристократією?

— А ось Америкою керував актор.

— Не артист тут керував, а система. Налагоджена система. У нас вона на переході. Коли корабель cтоїть на рейді у тихий бухті, то хіба важливо, хто капитан. А ось коли судно йде в бурхливе море — то тут роль капитана дуже важлива. Він повинен не лише знати куди пливти, а й як обійти рифи, навчити цьому свою команду і, звичайно, повести за собою людей.

Уявіть собі: ви припливли туди, де є населення і хочете створити державу. Вам треба створити народ, якого вирізняє те, що він має ідею, котру кожен розуміє i вcі її розділяють. У нас навіть у регіонах нема такої ідеї.

— Бажання жити добре є у вcix.

— Це у вас говорить жінка. Був я на громадському форумі в Криму. Чудова місцевість — тільки живи. А протистояння там таке, що людей розбороняють автоматники. Люди не можуть домовитися. Для того, аби з'явилася ідея, яка об'єднає, треба розв'язати проблему самоідентифікації: хто ти? І для цього у нас є дуже мало часу.

— Чому мало часу?

— Є особливий стан землі i людей, є так звані точки переходу, є режим вільної волі. Ми живемо в такому режимі, коли реалізується стан людини вільної волі, але цей час дуже короткий. Раз у 10 тисяч років відчиняються маленькі перехідні двері на плюс — мінус десять poків.

Гітлер на Хортиці проводив розкопки для аргументації німецької арійності, але там були свідчення про наше древніше походження. Це важливо в геополітиці. Бо якщо в очах міжнародної спільноти ми виглядатимемо сміттям, то на звалище нас й викинуть.

Отже, ми мaємо волю змінити своє життя на краще. Насамперед треба стати народом, нацією, створити систему і, коли вона буде добре налагоджена, нею зможе керувати i артист. Інакше... Уявіть собі, що вам подарували «Мерседес», а ви не вмієте їхати i не знаєте правил руху. У нашому парламенті якраз i їдуть на червоне світло. Наприклад, ми кажемо, що в країні криза — політична, економічна, духовна, вcі з цим погоджуємося i так виглядає, що це i є нашою національною ідеєю. Логічно ж так, коли є криза, то поведінка має бути адекватною. Коли приходить біда, люди об'єднуються проти зла. Коли ж вci розбігаються по політичних комірчинках, то їx просто поодинці відстрілюють у цій нещадной тихий війні.

«Универсум» XXI века

Александр Малюта — об устойчивом развитии, интеллектуальной элите и историческом шансе украинцевЕсть люди, чья философия, мировосприятие, научные изыскания вызывают настолько полярные мнения, что диву даешься. Вот и Александр Малюта из тех же. Кто слушает его, разинув рот, с трепетным вниманием, а кто (бывало и такое) крутит пальцем у виска, дескать, что возьмешь с этого выдумщика, возомнившего себя если не пророком, то первооткрывателем точно. Последним можно привести слова Ницше, весьма подходящие для этого случая. «Верите ли вы в то, что науки возникли бы и достигли зрелости, если бы им не предшествовали кудесники, алхимики, астрологи и ведьмы, те самые, кто своими предсказаниями и подтасовками должны были сперва вызвать жажду, голод, вкус к скрытым и запретным силам? И что при этом должно было быть предсказано бесконечно больше, чем может быть когда-либо исполнено. Дабы в области познания исполнилось нечто».

Но оставим пока субъективные восприятия. Объективные же реалии таковы — А.Н.Малюта — доктор философских наук, действительный член Украинской и международной академии информатики, а также Международной академии организации и управления. Американский Биографический институт назвал его человеком 2000 года за вклад в развитие мирового сообщества. Малюта занимается проблемами человека и общества, биосферы и вселенной, микрокосмоса и экономики, геополитики и истории. Но своим главным достижением Александр Николаевич считает все-таки открытие новой системной методологии третьего поколения. Ее официальное название — инвариантное моделирование.

 

Подробнее...

Нужны кадры, которые решают все

Интервъю доктора философских наук, академика А.Н.Малюты

Журнал «Бизнес и политика», №4 (17), февраль 1999 г., Украина, Днепропетровск

В смутные времена Конституция физически не реализуема как социальная технология.

Подробнее...